Quentin Angus

Droga życiowa Quentina Angusa rozpoczyna się w Eden Valley,małym południowoaustralijskim miasteczku liczącym 200 mieszkańców, prowadzi zaś do Nowego Jorku - światowej mekki jazzu, gdzie gitarzysta i kompozytor mieszka od 2010 roku. Quentin jest adiunktem w Borough of Manhattan Community College, gdzie jest dyrektorem programowym wydziału jazzu. Posiada tytuł doktora, przyznany z wyróżnieniem dziekańskim, jest także dyplomowanym muzykiem, a opiekę nad Jego dyplomem, zdanym „summa cum laude” (z najwyższym wyróżnieniem), sprawował sam wielki John Abercrombie.
Nazwany przez krytyków „Władcą Strun” (Michael Dwyer – The Age), „Przyszłością kompozycji jazzowej” (Paul Williams – ASCAP), porywający swoją „żywiołową, inteligentnie zaaranżowaną muzyką o bogatej melodyce” Angus zdążył już zachwycić swoją grą publiczność krajów takich jak Holandia, Belgia, Rumunia, Szwajcaria, Turcja, Nowa Zelandia, Australia i Stany Zjednoczone. Brał udział w 'Montreux International Jazz Festival' (Szwajcaria), 'Melbourne International Jazz Festival' (Australia), a także 'Jazz Hoeilaart Festival' (Belgia). Trzy płyty, które nagrał jako lider zostały określone przez entuzjastycznych krytyków jako: „eklektyczna, dynamiczna i liryczna” (Dragon Jazz o płycie „In Stride” z 2018r.), „nagranie szczególne i niepowtarzalne” (Eric Harabaian z Jazz Inside Magazine o płycie „Perception” z 2013r), czy „świeża, wyrafinowana,dynamiczna, niepowtarzalna” (Edward Blanco z All About Jazz o płycie „Retrieval Structure” z 2011r.).
Od przyjazdu do Nowego Jorku Angus jest regularnie doceniany na arenie amerykańskiej i międzynarodowej za swoją grę i działalność kompozytorską licznym nagrodami, m. in. APRA Art Music Award for 'Excellence in Jazz' (2012), nominacjami do „Doskonałości jazzowej” (2013) i „Dzieła roku” (2014), trzema nagrodami ASCAP „Young Composers Awards” za lata 2012 / 2013 / 2015, pięcioma nagrodami Downbeat Magazine Awards w kategoriach „Kompozycja” (2011 / 2012 / 2014) i „Solista” (2012 / 2014) oraz tytułem „Chanel 9 Young Achiever of the Year 2013” w kategorii „Sztuka”.