Silvan Joray

Silvan Joray urodził się w 1996 roku. Dorastał w pobliżu Solothurn w Szwajcarii. Zanim odkrył jazzową gitarę, przez 9 lat uczył się muzyki klasycznej. Po ukończeniu szkoły średniej wstąpił do programu pre-college w Swiss Jazz School w Bernie, gdzie uczył się u Roberta Rüegga.
Obecnie kończy studia magisterskie w Jazzcampus Basel, gdzie studiuje u Wolfganga Muthspiela i Lionela Loueke. Ma także zaszczyt uczyć się u legend jazzu takich jak Larry Grenadier, Mark Turner czy Jeff Ballard. Silvan Joray działa głównie w Bazylei i Bernie jako lider zespołu, kompozytor dla własnego trio oraz jako sideman w innych projektach. Niedawno nagrał swój debiutancki album wraz ze swoim trio, który ukaże się z początkiem 2020 roku.
Weź trzech młodych muzyków, mnóstwo skoncentrowanej muzykalności, bezgraniczną pasję i szczyptę humoru – z tego składa się melodyjny jazz Silvan Joray Trio. Z jednej strony mamy świetnie wyważony zespół, który cudownie harmonizuje ze sobą, z drugiej zaś chwytliwe, pełne wyobraźni kompozycje lidera zespołu. Trio uwodzi słuchacza werwą i żywotnością, proponując muzyczną podróż wypełnioną momentami radosnej interakcji, rozmarzonymi melodiami i lotnymi rytmami.
Silvan Joray Trio: Silvan Joray (gitara/kompozycja) Nadav Erlich (kontrabas) Josep Cordobes (perkusja).
„Niezwykle utalentowany gitarzysta Silvan Joray przyswoił w pełni tradycję i wygenerował na tej podstawie swój własny styl grania jazzu. Nigdy nie przestanie mnie zachwycać jego głębokie zrozumienie zjawiska improwizacji. Jego sola są bardzo dojrzałe, jednocześnie przystępne i opowiadające historie, których chce się słuchać. Jego trio jest dobrze przygotowanym ciałem brzmieniowym, które żyje ciągłą interakcją i kolektywną radością tworzenia. Polecam!”
Wolfgang Muthspiel, October 2017