David Rourke

David Rourke zaczął grać na gitarze w wieku 10 lat. Od piątego roku życia grał także na fortepianie. Odkrywszy swoją pasję do jazzu w latach licealnych, rozpoczął naukę u Tony'ego Romandiniego - legendarnego gitarzysty jazzowego z Montrealu.
W szkole średniej uczył się gry na gitarze klasycznej oraz kształcił słuch w Conservatoire de Musique de Montréal z Jeanem Vallières i Catherine Todorovski. W tym czasie również grał w Big Bandzie. Po ukończeniu szkoły średniej studiował gitarę jazzową w Vanier College z Nickiem Di Tomasso, dawnym uczniem Tony'ego Romandiniego.
David miał również okazję uczyć się u światowej sławy muzyków takich jak Peter Bernstein, Vic Juris, Joe Lovano, Ben Wendel, Jimmy Greene, Dick Oatts. Regularnie występował także z różnymi wspaniałymi muzykami na scenach jazzowych Montrealu i Nowego Jorku. Wielokrotnie prowadził także gościnnie w Montrealu słynne Upstairs Jam Sessions z Jimem Doxasem i Adrianem Vedadym. Występuje w czołowych klubach jazzowych Montrealu - Upstairs Jazz Club, Diese Onze, Biddles Jr. i Resonance Cafe.
Obecnie David jest na drugim roku studiów na McGill University w Montrealu, gdzie otrzymał trzy stypendia i nagrody.
Występował na Ottawa Jazz Festival i Beaches Jazz Festival. Grał w Place des Arts w Montrealu oraz w Isabel Bader Center for the Performing Arts w Kingston, Ontario.
Brał udział w licznych warsztatach jazzowych w Humber College w Toronto, New York Jazz Guitar Workshop (Nowy Jork), Domaine Forget w Quebecu oraz w Skidmore College (Saratoga Springs, NY).
Od 10 lat uczy gry na gitarze i fortepianie – w tym czasie pracował z ponad dwudziestoma studentami.
David prowadzi także firmę transkrypcyjną w ramach której transkrybuje muzykę dla klientów z całego świata (youtube.com/progressiverourke).