Emmett Sher

Gitarzysta Emmett Sher dorastał w Nowym Jorku i uczęszczał do Laguardia High School. To właśnie tam po raz pierwszy odkrył jazz i zakochał się w nim. Po ukończeniu szkoły średniej Emmett uczestniczył w programie Brubeck Institute Fellowship, gdzie studiował, występował, jeździł w trasy i nagrywał z elitarnym zespołem młodych muzyków z całego kraju. Dzięki temu programowi Emmett mógł uczyć się u światowej sławy muzyków Stefona Harrisa i Eda Simone'a. Podczas pobytu w Brubeck Institute Emmett otrzymał nagrodę finalisty YoungArts w dziedzinie jazzu i kompozycji, a także uczestniczył w tygodniu YoungArts Finalist w Miami. Po tych wydarzeniach Emmett otrzymał stypendium na pokrycie całkowitych kosztów nauki w Oberlin Conservatory, gdzie niedawno ukończył trzeci rok.
W Oberlin Conservatory Emmett studiuje gitarę jazzową i kompozycję u Dana Walla, Billy'ego Harta, Bobby'ego Ferrazzy i Jamey'a Haddada. Za pośrednictwem Konserwatorium Oberlin spędził również semestr, studiując w Conservatorium Van Amsterdam pod mentorską opieką Jessego Van Rullera. Emmett ma za sobą również właśnie zakończoną trasę koncertową po środkowym zachodzie Stanów Zjednoczonych z Frisson, 8-osobowym zespołem jazz fusion składającym się ze studentów Oberlin.
Ponieważ pochodzi z rodziny muzyków i artystów, sztuka towarzyszyła mu już od najmłodszych lat. Pragnie kontynuować występy i naukę o muzyce tak długo, jak będzie to możliwe.