Peter Bernstein

Peter Bernstein (ur. 1967), gitarzysta z Nowego Jorku stał się częścią amerykańskiej i zagranicznej sceny jazzowej w 1989.

Od tego czasu uczestniczył w ponad 80 nagraniach płytowych, niezliczonych koncertach, występach klubowych i festiwalach wraz z muzykami z różnych pokoleń. Jako lider Peter wydał 9 albumów oraz dvd

Talent Bernsteina był odkrywany nie tylko przez mistrzów gitary. Pierwszym, który go zauważył był legendarny gitarzysta Jim Hall. Peter otrzymał zaproszenie do uczestnictwa w jego koncercie w ramach  JVC Jazz Festival (rok 1990). W wydarzeniu uczestniczyli także John Scofield i Pat Metheny. Koncert został zarejestrowany pod nazwą Live at Town Hall Vol. 2. i wydany przez Music Masters. Kolejnym wydarzeniem roku 90. była współpraca Bersteina z saksofonistą Lou Donaldsonem. Rozpoczęli wtedy  pracę nad pierwszym z 4 wspólnych nagrań. Gitarzysta stał się stałym członkiem jego zespołu.

Muzyczne kolaboracje Bernsteina zawierają takie nazwiska jak Jimmy Cobb/ Cobb's Mob, Larry Goldings, Bill Stewart, Nicholas Payton, Sonny Rollins, Lee Konitz, Tom Harrell czy Eric Alexander. Joshua Redman nagrał z nim jeden ze swoich albumów. Następnie przyszedł czas współpracy z Dianą Krall i Dr. Lonnie Smith – legendarnym organistą, który był odpowiedzialny za debiut Bersteina na płycie George Bensona.