Aktualności

Sesja nagraniowa w Abbey Road Institute!

To kolejna, niezwykle ważna nagroda specjalna Międzynarodowego Jazzowego Konkursu Gitarowego im. Jarka Śmietany. Jego zwycięzca będzie mógł nagrywać w legendarnym studiu Abbey Road w Londynie.

Nagrodę ufundował związany z Abbey Road Institute producent Sergiu Tuhutiu oraz córka patrona konkursu Alicja Śmietana.

- Chcieliśmy stworzyć coś w rodzaju „międzynarodowej karty kredytowej”, bo tak chyba można nazwać sesje w tym legendarnym miejscu. Zrealizowane tu nagrania otwierają młodym muzykom drzwi do świata muzyki, dają im niezwykłe możliwości. Kierowaliśmy się zresztą własnym doświadczeniem, chcąc dać tym artystom coś, co już na zawsze będzie miało dla nich olbrzymią wartość – podkreśla Alicja Śmietana.

Nagroda specjalna w postaci jednodniowej sesji w Abbey Road Institute trafi do zwycięzcy tegorocznej II edycji Międzynarodowego Jazzowego Konkursu Gitarowego im. Jarka Śmietany w Krakowie i zrealizowana zostanie od w całości przez Abbey Road Institute. Decyzja o materiale muzycznym i składzie zespołu należeć będzie do laureata nagrody, jednakże obowiązkowe będzie nagranie co najmniej jednej kompozycji Jarka Śmietany. Dokładna data realizacji nagrania ustalona będzie indywidualnie przez artystę, ale powinna się odbyć nie później niż w ciągu 12 miesięcy od otrzymania nagrody. Prawa do materiału nagraniowego przekazane zostaną artyście. Do artysty należeć zaś będzie zadanie jego późniejszego wydania.

   


Organizator:

We współpracy: